fallback-image

آنچه در آنجا وجود دارد – مرور سری یک وب سایت Kōan

What's There - سری وب K Weban قسمت اول

کōجدیدترین مجموعه گلچین متحرک (موجود در یوتیوب) از Moti Media بصورت عجیب در دسترس (همانطور که در توزیع آن نشان داده شده است) تجربی و اکسپرسیونیست است. قسمت پیچیده “What’s There” با پیچیدگی در مفاهیم و تصاویر بصری کنجکاو ، کاملاً این اهداف را با یک داستان مخالف و روان الهام می گیرد.

برگرفته از بودیسم ذن ، کōan نشان دهنده یک معما بدون راه حل برای نشان دادن است ناکافی بودن استدلال منطقی و تحریک روشنگری. مجموعه ای از 8 شورت (همه با کمبود 12 دقیقه ترکیب می شوند) در همین راستا مجموعه ای مراقب از دنیای متحرک را دنبال می کنند که ایده آل های مورد سوال از نظر وجودی معنوی و از نظر خوش بینی رویایی هستند. با این حال ، زمان کم کار آنها هرگز توانایی ایده های عمیق و عمیقا بیان شده را که سنگ بنای تمام قسمت های این مجموعه ترسناک جسارت از مفهوم های مفهومی است ، محدود نمی کند. این هرگز واقعی تر از با قسمت اصلی این گلچین کنجکاو ، “آنچه در آنجاست” است. یک نگاه انتزاعی روایی به درگیری که ما را احاطه کرده است.

“آنچه در آنجاست” یک سادگی بی انتها دارد. این یک داستان کلاسیک از نور و تاریکی را ارائه می دهد که سبک هنری آزمایشی و کاملاً برانگیزاننده گره خورده است تا نیروهای مخالف را به روشی عجیب و منطقی به نمایش بگذارد.

موارد زیادی وجود دارد که در ارزیابی “What’s There’s” در مورد ضرورت مخالفت و قدرت و به معنای سوخت درگیری ، دقیق و ظریف است. مفهومی که با آن علاقه مندان به ورزش آشنایی زیادی پیدا می کنند. از انیمیشن سیاه و سفید برای مقابله شدید با همه درگیری ها استفاده می شود ، با کنتراست تثبیت شده ، مخالفت را افزایش می دهد و برای سلطه ای که تصاویر پیچ در پیچ به زیبایی نشان می دهد ، مبارزه می کند. نمره تند و تیز خنده دار همه این درگیری ها را با یک بزرگواری مناسب پوشش می دهد.

What's There - سری وب K Weban قسمت اول

هیچ تصمیمی دقیقتر از این نیست که هنگام نمایش نبردهای طبیعت ، دو رنگ متضاد تقریباً باینری رفتار شوند. قبل از نزاع و جنگ قدرت به یک نیروی مسلط منجر می شود و به هم متصل می شوند. اما ، علی رغم انتزاع بزرگ تخیل ، انیمیشن واقع بینانه باقی می ماند و هرگز فراموش نمی کند مخالف نقش اصلی در شکل گیری هر دشمن است. در عوض ، برای شکل دادن و سوخت دادن به پیروز شناخته می شود زیرا قالب سیاه و سفید برای شکل دادن سایه های دیگری است. و این جوهر جهانی نفوذ پیرامون و یافتن قدرت در مبارزه است که “What’s There” را دستکاری می کند تا ارتباط با مخاطب را در هنگام پرداختن به موضوعی پیدا کند که بدون این که این ذات اصلی از نظر فرهنگی پذیرفته شود ، به راحتی می توانست از بین برود.

مطلب مرتبط  گرینلند (2020) | فیلم- Blogger.com

با این حال ، این درخشش مفهومی نیست که در این 3 دقیقه کوتاه حیرت زده می شود بلکه انیمیشن است که با پویایی سیالی که هر ایده را ذوب می کند ، هر شکل را متوقف می کند اما یک هوای قابل تأمل را از بین می برد. انتقال بین هر نیروی رقیب در زیبایی آب می شود اما هرگز احساس نبرد و مبارزه برای هماهنگی را که در کل انیمیشن فراگیر است از دست نمی دهد.

خوشبختانه ، وزن ناامیدکننده ای که این ارزیابی صریح انسان و پادشاهی حیوانات به ارمغان می آورد ، با افزایش امید جبران می شود که به دنیای تاریک و متضاد که دوران ما را اداره می کنند و آنچه در آنجاست نشان می دهد ، با جاه طلبی هنری و ضمیر انسانی جبران می کند.

صادقانه بگویم ، فقط چند بار تماشای کوتاه 3 دقیقه ای انیمیشن ، من به سختی سطح لایه لایه را خراشیده ام قصه ای با ظرفیت بی حد برای تفسیر. این مملو از حقیقت نقطه گذاری شده و غنی از مبارزه برای وجود هماهنگ است. هارمونی ای که از آغاز این مجموعه گلچین Kōan طفره نمی رود. در عوض ، مدیریت به در طبیعت تضاد با زیبایی که به اندازه مساوی گیج و گیج می شود ، آرامش پیدا کنید.

برای تماشای “What’s There” اینجا را کلیک کنید

برای اطلاع از سری های وب بیشتر می توانید آنلاین تماشا کنید اینجا را کلیک کنید.

توبی هولدن در توییتر
توبی هولدن

من در حال حاضر دانشجوی رسانه کالج هستم و علاقه زیادی به فیلم و انتقاد دارم. من به عنوان یک نویسنده مشتاق ، همیشه اشتیاق به نوشتن داشته ام و دائماً سعی می کردم با تمرین و یادگیری از افراد گرامی در این زمینه ، توانایی های خود را تقویت کنم.

admin

Related Posts

fallback-image

تعطیلات به هر قیمت (2021) نقد و بررسی فیلم

fallback-image

خشم ریچی | Movie-Blogger.com

fallback-image

نقد و بررسی فیلم The Tokoloshe: The Calling (2021)

fallback-image

نقد فیلم فرار به کوار (2021)

No Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه بندی

نوشته‌های تازه

بایگانی‌ها

برچسب‌ها