fallback-image

اگر اتفاقی بیفتد من شما را دوست دارم – نقد و بررسی فیلم کوتاه نتفلیکس

از ویل مک کورماک و مایکل گوویر ، اگر چیزی اتفاق بیفتد من تو را دوست دارم (IAHILY) یک انیمیشن کوتاه و لطیف و صمیمی است ، با شجاعت و درد بی حد و حصر در تار و پود آن. یک تولید مینیمالیستی در تصاویر ترسیم شده اما قدرت عاطفی آن نمی تواند بسیار زیاد باشد.

به عنوان چهره انقلاب جریان ، نتفلیکس انتقادات بسیاری را دریافت کرده است که نشانه مرگ سینما است. ترس از چیزهای ناشناخته قابل درک است اما اصرار این شرکت برای تأمین بودجه پروژه هایی مانند The Irishman ، فیلمی که Scorcese مدتی در تلاش بود در هالیوود بسازد ، همراه با پروژه های دیگری که همکارانشان برای انتشار این فرصت به Netflix مراجعه کردند ، به معنای ارائه آن است یک فرصت واقعی برای سازندگان برای ساختن فیلمی که می خواهند. آنها اعتقاد كامل به مردم و پروژه هايي دارند كه انتخاب مي كنند و به آنها كنترل خلاقانه مي دهند. این رویای یک کارگردان است. نتیجه این ایمان در توزیع انبوه فیلمهایی که چالش برانگیز و جسورانه هستند ، به اندازه ای تأثیرگذار است که اگر اتفاقی بیفتد دوستت دارم.

با این پیش فرض ، سازندگان فیلم با اعتماد به نفس نسبت به مسئله تیراندازی در مدارس در آمریکا با یک قصه مناقصه و مستندات سفر احساسی والدین ، ​​سعی در جسارت واقعی و عزاداری مهم را نشان دادند. درد روایت با یک نوع در تضاد استقطعه انیمیشن بسیار زیبایی که به نظر می رسد در حال حاضر مقرری برای انتشار انیمیشن است. یک سبک هنری به سبک نقاشی برجسته و برجسته 2D با تأکید بر شخصیت ها به جای مکان ها ، فیلم را با لبه خشن که فقط علامت های مداد می تواند وارد کند ، تنفس می کند. تصاویر دقایق آغازین به طرز محسوسی از طراحی های ناپایدار برخوردارند و فضای خالی زیادی را به جا می گذارند که خلوتی و جدایی را از بین می برد و زن و شوهر از هم جدا می شوند. مدت زمان 12 دقیقه خالی از گفتگو ، یک لایه اضافی از اعتماد به تصاویر هنری را ایجاد می کند. سکوت بیش از آنچه گفتگو گفتگو می کند.

رنگ با حقایقی همراه است که زندگی های ناخوشایند منعکس شده در طرح های خاکستری فقط توسط سایه های سیاه و سفید به هم ریخته ،

نمایانگر احساسات والدین است. این شبح ها (با کیفیت غریب مانند جیغ مانند) در آرزوی همنشینی هستند ، در محوری ترین صحنه ها ، یکدیگر و خاطرات فرزندشان را در آغوش می کشند ، در حالی که والدین شکاف و شکستگی دارند. این ابزار نمونه سکوت و آشکار قصه گویی فقط یک نمونه از خلاقیت های فراوان است.

مطلب مرتبط  Grand Isle (2019) - Movie-Blogger.com

هنگامی که جو بدبختی هم در صفحه نمایش و هم از هر کجا که تماشا می کنید حک شده است ، داستان از روند عزاداری به سمت مرگ کودک می رود. این موضوع ناامن ترین با لمس ، اندازه گیری فاصله و حساسیت اداره می شود.

همراه با بازگو کردن این واقعه هولناک ، متن در مورد قطعات یادآوری دردناکی که والدین در اطراف خانه پیدا کرده اند اعمال می شود. تمام این کارها این است که یک احساس سنگین احساساتی را ایجاد می کنند ، و با ایجاد رنج و دلسوزی از قبل ثابت شده بین خودم و این والدین.

نزدیک شدن به غم و اندوه با این دلسوزی بسیار آسان به نظر می رسد ، اما IAHILY داستان را غرق در ایده همه جا غم و اندوه می کند ، کسانی که از دست می دهید و خاطراتی که با آن شخص به وجود می آید هرگز شما را ترک نمی کنند بلکه شما را مقید می کنند و زیبایی دردناکی در آن وجود دارد.

و این بهترین توصیف IAHILY است. زیبایی دردناک. هیچ صحنه ای بیش از عذاب آورترین تصویر از والدین ناخواسته ای که کودک خود را در صحنه ای متحرک و هوشمندانه متحرک نشان می دهند ، منعکس نمی کند.

در بسیاری از موارد ، اهداف ستودنی در طرح چنین موضوعی حساس اجتماعی ، صرف نظر از کیفیت فیلم ، احترام زیادی از جانب خود جلب می کنند. خوشبختانه ، برای آنچه در یک دنیای درست و واقعی باید یک مدعی جوایز باشد ضروری نیست. این کاملاً ویژه است – و چیزی که سینما از آن برتری دارد – به من ، کسی که هیچ تجربه ای از این ضربه بی اندازه را تجربه نمی کند ، یک پنجره است ، حتی اگر فقط کمی به تجربه ای به اندازه این قدرتمند نگاه کنید.

تأثیر عمیق و درک بی حد و حصر ، اگر هر اتفاقی رخ دهد من شما را دوست دارم سفری دردناک از داستان پردازی درخشان است که فقط فیلم می تواند آن را به نمایش بگذارد. انیمیشن 2 بعدی با درک واضح و غمی از غم و اندوه که همدلانه و آشنا است باشکوه و سرسخت است. بنابراین ، به خودتان لطف کنید. آن را تماشا کنید. لطفا.

توبی هولدن در توییتر
توبی هولدن

من در حال حاضر دانشجوی رسانه کالج هستم و علاقه زیادی به فیلم و انتقاد دارم. من به عنوان یک نویسنده مشتاق ، همیشه تمایل به نوشتن داشته ام ، و مدام سعی می کنم با تمرین و یادگیری از افراد ارجمند در این زمینه ، توانایی های خود را تقویت کنم.

admin

Related Posts

fallback-image

دانلود قسمت 5 سریال قورباغه

بررسی منتقدان سری وب Tandav – تماشای فیلم های آنلاین

بررسی منتقدان سری وب Tandav – تماشای فیلم های آنلاین

fallback-image

دانلود قسمت 4 سریال قورباغه

ToxicWap – مجموعه های تلویزیونی | فیلم ها | موسیقی

ToxicWap – مجموعه های تلویزیونی | فیلم ها | موسیقی

No Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه بندی

نوشته‌های تازه

بایگانی‌ها

برچسب‌ها