fallback-image

نقد فیلم Celeste and Jesse Forever (2012)

جونز و سامبرگ در یک عکس از سلست و جسی برای همیشه

با سلست و جسی ملاقات کنید ، بهترین دوستان دوران کودکی به زن و شوهر تبدیل شدند ، تبدیل به یک زن و شوهر سابق شدند ، ما به عنوان بهترین دوستان بهتر زندگی می کنیم.

به من اعتماد کنید ، گردبادی است که باید به صورت مکتوب توصیف کنید ، اما حتی بیشتر از آن به عنوان یک گردباد در اعدام.

بیشتر فیلم های عاشقانه با محوریت جدایی معمولاً بر روی هر دو سوال اصلی متمرکز می شوند: مرحله “حالا بدون تو چه کاری می توانم انجام دهم” یا “کجا اشتباه رفتم”. به ندرت ، هرگز ، یک rom-com تنظیمات عجیبی را که برخی افراد پس از جدایی انجام داده اند ، روشن می کند. می دانید ، در این مرحله ، مرحله خاکستری فقط دوست ماندن و ارتباط با وجود جدا شدن (یا طلاق) است ، در حالی که انگشت میانی را به بی دستگی می بخشد.

از طرف دیگر “Celeste and Jesse Forever” از Lee Toland Krieger ، این خط نازک را با حساسیت ظریف بررسی می کند. در نتیجه آنچه ما داریم ، یکی از فیلمهای رام-کام است که در حافظه اخیر دست کم گرفته شده است.

فیلمی که علی رغم فروپاشی ازدواج ، محور آن عشق واقعی است

راستش را بخواهید: این دو با هم امیدوار بودند که برای همیشه در کنار هم بمانند. این آرمان گرایی معمولی ساده لوحی است که هم در فیلم ها و هم در زندگی واقعی می بینیم. و گرچه این چیز بدی نیست ، ما می دانیم که چگونه هرگونه ایده آلیسم می تواند محو شود وقتی هر دو متوجه شوند که فقط در باغ گل رز ثبت نام کرده اند.

به دنبال جدایی آنها به دلیل ماهیت کنترل کننده و عدم جاه طلبی دیگری ، BFFs برای همیشه تصمیم می گیرند با وجود طلاق قریب الوقوع دوست باقی بمانند. آنها بیرون می روند و هر روز و شب وقت می گذرانند ، گویی که هیچ تغییری در زندگی بین آنها رخ نداده است. همه اینها باعث ناراحتی سایر دوستانشان می شود که معتقدند سلست و جسی هنوز هم یکدیگر را دوست دارند. هک ، آنها حتی به صورت کلامی عشق خود را به یکدیگر ابراز می کنند ، همراه با یک علامت تند “J-C” که شبیه یک نوازش بازیگوش است.

اما اگر آنها واقعاً همدیگر را دوست داشته باشند چه می شود؟ یکی از آنها بلافاصله این ایده را از بین می برد ، مهم نیست که اقدامات با صدای بلند چیست. سرانجام ، فیلم با استفاده از قراردادهای درام نشان می دهد که یکی از این دو نفر قبل از اینکه نتیجه دیگری را تساوی بگیرد ، کل رابطه را پیچیده کرده است.

مطلب مرتبط  Break Free - نقد و بررسی کوتاه درام

راشیدا جونز و اندی سامبرگ در نقش سلست و جسی

‘Celeste and Jesse’: پیروزی کوچک کارگردان Krieger

آیا برای مصالحه خیلی دیر است؟ آیا برای شروع حتی آشتی روی میز وجود دارد؟ اگر بهترین دوست با شریک زندگی خود هستید ، درخواست شانس دوم آسان است؟ آیا روابط “رسمی” از روابط فاقد برچسب ایمن تر هستند؟ باز هم ، آیا به همین دلیل است که مردم در وهله اول از هم می پاشند: به این دلیل که سکون اتحادیه پایدار ، دیگری را واداشته است که کل رابطه را مسلم بداند؟

“سلست و جسی برای همیشه” ، در مقیاس کوچک خود ، سعی می کند به همه این س thoseالات پاسخ دهد. و صادقانه بگویم ، این یک سفارش بلند برای یک حرکت مستقل است که جنبه جدی تر جدایی را حل می کند. اینجا فیلمی است که قرار نیست کار کند. یا این فقط می تواند برای مدت زمانی کار کند و نتواند قلب و گرمای آن را در طول مدت زمان 90 دقیقه ای خود حفظ کند.

و با این حال ، آن را انجام می دهد. بیشتر اعتبار به کارگردان Krieger و بازیگران اصلی تعلق می گیرد. اما همچنین به نویسندگی فیلم توسط راشیدا جونز ، ستاره اصلی ، کمک می کند ، که به شخصیت های فیلم به اندازه کافی عمق و احساسات باورپذیری داد که همه ما می توانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم. همچنین ، انتخاب اندی سامبرگ به عنوان یک شوهر سابق سست و بدون هیچ بلوغی از نظر بلوغ نیز یک انتخاب کامل است. و سامبرگ در اینجا در نقشی که یکپارچه با او متناسب است ، کم و کوشش می کند.

مسلماً ، “سلست و جسی برای همیشه” ممکن است یکی از جذاب ترین عناوین رام-کاملی باشد که من تاکنون در آن دیده ام. اما پسر ، آیا واقعا می داند چگونه شیرین و جذاب باشد و در عین حال بالغ باشد. با وجود تمام تلاشهای جدی برای تحریک آمیز بودن ، هنوز هم خیلی معمول است. اما شیمی منجر به آن و عمق شخصیت های آن باعث می شود این رام-کام زندگی را بسیار مورد استقبال قرار دهد.

پل امانوئل انیکولا در توییتر
پل امانوئل انیکولا

یک سینفیل که خودش توصیف می کند و نمی تواند در مورد فیلم ها صحبت کند – و نوشتن -. پل همچنین به عنوان روح نویس و ویراستار چند خاطره مهتابی کرده است. وی در حال حاضر در فیلیپین اقامت دارد.

admin

Related Posts

fallback-image

نقد فیلم Caged (2021) | فیلم- Blogger.com

fallback-image

بررسی فیلم Double Blind (2018)

fallback-image

نقد و بررسی فیلم The Penny Black (2021)

fallback-image

نقد و بررسی فیلم Parallel Love (2019)

No Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه بندی

نوشته‌های تازه

بایگانی‌ها

برچسب‌ها