fallback-image

نقد و بررسی فیلم “A Quiet Place Part II”

یک مکان آرام قسمت دوم
ملیسنت سیموندز ، امیلی بلانت و نوح جوپ. عکس: جونی کورنویر / 2020. © پارامونت

جان کراسینسکی یک مانتوی بزرگ داشت که در “یک مکان آرام قسمت دوم، “برجسته ترین شاهکار ترسناکی که او با فیلم اول خلق کرد. نکته قابل توجه در مورد “قسمت دوم” این است که کراسینسکی سعی در بالا بردن آن و تبدیل کردن “یک مکان آرام” به “جهان” مانند بسیاری از عجب فیلم ها یا حتی مجموعه “Cloverfield”. آنچه او به طور مناسب انجام داده است ، ایجاد فیلمی است که قطعاً دنباله ای است و فیلمی است که طرفداران فیلم اصلی را راضی خواهد کرد و در عین حال از دیگران استقبال می کند. این فیلم مستقل نیست ، بلکه عدالت جهانی “مکان آرام” را دارد. و با برخی مضامین جدید ، اما لحنی آشنا ، فیلم از هر نظر موفق است.

این دنباله مستقیم است. اِولین ابوت (امیلی بلانت) همان اسلحه ای را که برای پایان دادن به فیلم اول شلیک کرده در دست گرفته است. در كنار او ، دو فرزندش (ترس از ترس ، ایستاده) ، نوه جوپ ، ملیسنت سیموندز هستند. اتفاقات زیادی در زندگی آنها افتاده است. آنها برادرشان ، اکنون پدرشان (کارگردان جان کراسینسکی) را از دست داده اند و سیموندز ‘ریگان کشف کرده است که عشق پدرش به او تا چه حد عمیق است ، که او یک بار شک کرد. بدون هیچ گزینه ای ، چهار نفر (اِولین یک نوزاد تازه متولد شده ، هوشمندانه پنهان شده و با اکسیژن زنده نگه داشته می شود تا موجودات قادر به شنیدن آن نباشند) برای یافتن بازماندگان دیگر و شاید راهی برای حرکت پیش رفتند.

چندین نکته عالی “A Quiet Place Part II” وجود دارد. در مرحله اول ، داستان مجاز به تکامل است. اگر اولی در مورد خانواده و با هم بودن بود ، دومی در مورد رشد و انسانیت بود. افزودن همسایه ای که مدتهاست از دست رفته است ، امت (سیلیان مورفی عالی) ظرافت را به ماجرا می افزاید. ایولین و خانواده وقت خود را برای رسیدن به اینجا گذرانده اند و پس از یادگیری چگونگی مقابله به مثل ، امیدوار شده اند. اما امت سریعاً امیدهای آنها را به طور کامل ارسال می کند. وی می گوید: “افرادی كه مانده اند ، آنها افرادی نیستند كه ارزش پس انداز را داشته باشند.” ما به سرعت می بینیم که او حق دارد ، زیرا باند بازماندگان در اواخر فیلم به ریگان حمله می کنند. با این حال ، “A Quiet Place Part II” درباره درس است و ما می فهمیم که بعداً حتی نظرات امت نیز می تواند در فیلم تغییر کند.

یک مکان آرام قسمت دوم
امت (سیلیان مورفی) در “A Quiet Place Part II” از ناشناخته ها شجاعت می کند. عکس: جونی کورنویر / 2020. © پارامونت

جان کرازینسکی در “The Big Picture Podcast” اظهار داشت که نمی خواست به صراحت درگیر نوشتن باشد ، قبل از اینکه در نهایت مانتو فیلم را بپذیرد. اما به نظر می رسد در طی آن انتقال فیلمنامه تغییر شکل داده و به بچه های ابوت اجازه می دهد تا این بار صندلی جلو را بگیرند. بلانت با اجرای مناسب ، اما صندلی عقب می نشیند زیرا سیموندز و ژوپ نقش هایی را که آخرین بار تحت الشعاع والدین قرار گرفته اند ، پر می کنند. ماركوس (ژوپ) نقشی را دارد كه در قسمت اول به خوبی ترس طراحی شده است (همراه با درد – یك صحنه ای كه او پشت سر می گذارد نوعی آزار دهی به روده است) ، كه در نهایت منجر به تقویت و رشد می شود. و سیموندز – که در “قسمت اول” حیرت انگیز بود – مجاز به تغییر شکل بیشتر است. او یک هدف والا برای کمک به پس گرفتن جهان در جستجوی سمعک خود دارد. او شجاعت و شهامت را نشان می دهد که به نظر می رسد توسط خطر کنترل نشده است.

بزرگترین شگفتی برای من اصالت سیلیان مورفی بود. هنگام انتخاب نام های خانگی مانند او برای یک فیلم مورد انتظار ، اغلب خطر سبقت بازیگران از فیلم را دارید. اما مورفی هیچکدام از این کارها را نمی کند. او یکپارچه در این جهان قرار می گیرد. هم در زمان پیشگویی کنونی و هم در فلاش بک های مربوط به “روز 1” ، جایی که موجودات در یک صحنه وحشتناک شهر کوچک را نابود می کنند. بازیگری او لطیف ، محکم و پر از رشد است. من به خاطر قدرت و احساسات او از “هوایی که جو را به لرزه در می آورد” مسحورکننده اینجا را به یاد آوردم ، نه فیلم های بزرگ دیگری که رزومه کاری او را تشکیل می دهند. او صحنه های خود را دارد: یکی ، جایی که او به ابوت ها از انواع افراد باقی مانده در این جهان هشدار می دهد ، و دیگری با ریگان بعداً چیزهایی است که فیلم های عالی ساخته شده اند.

یک مکان آرام قسمت دوم
جیمون هونسو و میلیسنت سیموندز در “یک مکان آرام قسمت دوم”. جونی کورنویر / 2020 © پارامونت

اما دومین سورپرایز خوشامدگویی در اینجا به سادگی ساخت فیلم کراسینسکی است. اکنون مشهود است که “قسمت اول” یکبار مصرف نبود. کارگردان کرازینسکی می داند چگونه یک فیلم ترسناک جذاب بسازد که ژانر را نادیده بگیرد و به چیز دیگری تبدیل شود. مجموعه های فیلم بخشی از آن هستند. کراسینسکی برای جلوه ای خوب ، همراه با دوربینهای دنباله دار و عکسهای POV / صدای ناشنوا ریگان ، از همان موسیقی موضوعی دوباره استفاده می کند. با این حال ، خوب است که ببینیم کرازینسکی هنوز از کنوانسیون مانند طاعون اجتناب می کند. بخشهایی از فیلم او وجود دارد که می توانید یک تنظیم آسان برای تروپهای ترسناک خسته را ببینید – و سپس کراسینسکی آنها را کاملاً کنار می زند. در اینجا فقط یک داستان وجود دارد ، بدون ادای احترام بی مورد ، پیچ و تاب های غیر ضروری ، یا ترس های ارزان. کرازینسکی کاملاً به مخاطب خود اعتماد دارد … و این نشان می دهد.

“A Quiet Place Part II” یک فیلم عالی است. هر کس مورد علاقه خود را از این جفت خواهد داشت. برای من ، “قسمت اول” جایگاه عزیزی در قلب من دارد. اما “قسمت دوم” به زیبایی دنبال می شود و به دنباله ای عالی تبدیل می شود. بسیاری به من گفته اند که “قسمت دوم” قسمت اول را تقلبی می کند ، بنابراین احتمالاً تصمیم گیری بر عهده بیننده است. به هر حال ، کراسینسکی و تیم یک دنباله خوب ساخته اند. این یک فیلم ترسناک هوشمند است که به خاطر صبرشان به بینندگان پاداش می دهد و همه باید آن را ببینند. این فیلم با پیامی از طرف کراسینسکی در سینماها آغاز به کار کرد و از مخاطبان تشکر کرد که فرصتی برای دیدن فیلم او (فقط در سینماها) به دست آوردند در حالی که کوید هنوز خطرناک است. وقتی یک کارگردان اینقدر به مخاطب خود اهمیت می دهد ، کیفیت پروژه نیز به همان سبک پیش می رود.

مارک زیوبرو
مارک منتقد فیلم ساکن نیویورک و بنیانگذار / مدیرمسئول فیلم Buff Movie است. وی در نقد فیلم به وب سایت های آنلاین و رسانه های خبری چاپی مستقل محلی کمک کرده است. او عاشق مادام العمر سینما است و ژانرهای مورد علاقه اش ترسناک ، درام و ایندی است.
مطلب مرتبط  GSFF | روز ششم و استقبال از جدیدترین مکان نمایش آنها ، تئاتر کرنفورد را اضافه می کند

admin

Related Posts

fallback-image

تعطیلات به هر قیمت (2021) نقد و بررسی فیلم

fallback-image

خشم ریچی | Movie-Blogger.com

fallback-image

نقد و بررسی فیلم The Tokoloshe: The Calling (2021)

fallback-image

نقد فیلم فرار به کوار (2021)

No Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه بندی

نوشته‌های تازه

بایگانی‌ها

برچسب‌ها