A Clockwork Heart – یک نقد و بررسی فیلم کوتاه

A Clockwork Heart – یک نقد و بررسی فیلم کوتاه

یک قلب ساعت سازی

اولین كوتاه كلیك Clockwork Heart دیوید لاوسون چرخشی استوانه ای را برای تروپی های پیری پیری ایجاد می كند و فیلمی دل انگیز و خوب اندیشیده شده را ارائه می دهد.

همه اینا ها برای چی است؟

یک کوتاه تلطیف و الهام گرفته از یک افسانه که پیچیدگی های احساسات انسانی را از طریق لنزهای علمی تخیلی Steampunk Fantasy کشف می کند.

نظر من

دیوید لاوسون با این کوتاه اولین شروع عالی در سفر فیلم سازی خود آغاز می کند. اولین بار نویسنده و کارگردان پیچ و مهره ای از تروپ های کلاسیک افسانه ای ارائه می دهد. داستان پردازی بصری او از اوایل دوران فیلم صامت الهام می گیرد و بازیگران باید به عملکرد خود اعتماد کنند زیرا گفتگو به حداقل می رسد ، بیشتر داستان با استفاده از روایت و اقدامات بازیگران روایت می شود. با توجه به این یادداشت ، من باید در مورد روایت زیبا از کاترین اودنل اظهار نظر کنم که کلمات گرم کننده این احساس کوتاه را تقریباً رویایی می کند ، همانطور که مخاطب را هنگام گفتن داستان به سمت خود می کشاند.

سادگی داستان همان چیزی است که این کوتاه را دوست داشتنی می کند. داستان شخصیتی بدون قلب که دوست داشتن را می آموزد داستانی است که قبلاً بارها گفته شده است. به وضوح الهام گرفتن از داستان های کلاسیک قبل از آن است. ماهیت حداقل گرایانه و داستان سرایی شبیه رویا همراه با عناصر الهام گرفته از steampunk چیزی است که این داستان را منحصر به فرد می کند.

داستان دارای صحنه های واضحی است ، تقریباً شبیه به فصل ها ، زیرا کارت های عنوان در ابتدای هر صحنه ارائه می شوند و از جلوه ای عالی برای جلوه دادن صحنه به یک تصویر از یک کتاب داستان استفاده می شود. این کار باعث می شود مخاطب احساس کند که فیلم از صفحات یک کتاب زنده شده است.

یک قلب ساعت سازی

در این فیلم سه لوکیشن به ما ارائه شده است. جنگل ، کارگاه و اتاق خواب جفری کاپرهد ، مخترع ابیگل. جنگل یک مکان زیبا ، یک محیط طبیعی و هر آنچه از یک جنگل افسانه ای انتظار دارید است. این کارگاه یک غار آلادین از ابزارها و وسایل است ، یک جشن برای چشم ها ، هرچیز از آنچه که این مخترع به عنوان کارگاه برگزار می کند. اتاق خواب احساس می کرد که کمی اساسی است. با داشتن فقط یک میکرو بودجه ، این همان چیزی است که شما انتظار دارید ، با این وجود چون دو صحنه دیگر از چنین فضای مجللی برخوردار هستند ، مطمئناً این تصور ایجاد می شود که بودجه بسیار بیشتر از آن است ، مجموعه اتاق خواب کمی اساسی به نظر می رسد. اکنون نمی توانم این مسئله را از فیلم دور کنم ، زیرا بودجه بسیار کمی است ، اما فکر می کنم وقتی هنگام رفتن به صحنه اتاق خواب ، استانداردها با مکان های دیگر بسیار بالا هستند ، احساس کردم که کمی از غوطه وری غوطه ور شدم. از طرف دیگر ، دیدن اینکه در چنین مقیاسی چه کاری می توان انجام داد ، بسیار جالب است. کارگاه و جنگل بسیار چشمگیر بود.

مطلب مرتبط  حرکت بیش از هالیوود ... بچه های زامبی بیگانه سمی قرار است شما را از بین ببرد!

همچنین باید امتیاز را ذکر کنم. این قطعه موسیقی زیبا بسیار مناسب فیلم است و به آن احساس رویایی می افزاید. این امتیاز به هدایت داستان کمک می کند ، هرگز به غالب تبدیل نمی شود اما چون گفتگو محدود است ، موسیقی مطمئناً کمک خارق العاده ای به داستان می کند.

عملکردهای قابل توجه

عیشا جبالی در نقش ابیگیل ، دختر مکانیک ، عملکرد درخشانی را به ما ارائه داد. من کاملاً از عملکرد رباتیک او لذت بردم ، جبالی واقعاً حرکات سفت و سخت انسان مکانیکی را میخکوب کرد و هر حرکت کند و روشمند بود و حالات چهره او هیچ احساسی را نشان نمی داد. هنگامی که او قلبش را بدست آورد ، تحول بسیار خوب انجام می شود ، با حرکات او سفت و سخت و انسانی تر می شود و شروع به بیان احساسات می کند. جبالی واقعاً این کار کوتاه را ساخته است.

یک قلب ساعت سازی

گری دین مخترع جفری کاپرهد را قرار می دهد. داستان بودن با گفتگوی کم ، بازیگران باید به توانایی بازیگری فیزیکی او تکیه کنند و مطمئناً گری ارائه می دهد. او موفق می شود بدون عمل بیش از حد ، میزان درست احساسات را پیشگویی کند ، چیزی که در این موارد اغلب اتفاق می افتد. او با حفظ این خیال پردازی ، عملکردی یکنواخت ارائه می دهد.

اگرچه روایت نرم کاترین اودانل در دوربین هرگز دیده نشده اما برای این داستان رویایی مناسب است. سخنان وی مخاطب را به درون خود جلب می کند ، صدای گرم او برای گفتن این داستان بسیار مناسب است.

حکم

دیوید لاوسون با اولین كتاب خود واقعاً اولین برداشت خارق العاده را انجام داده و امیدوارم کارهای دیگری در انتظار باشد. Clockwork Heart یک داستان رویایی است که به لطف نوشتن و کارگردانی عالی Lawson ، باعث تماشای عالی می شود. یک اجرای خارق العاده از Aiysha Jebali تضمین می کند که ما روی شخصیت سرمایه گذاری می کنیم. یک داستان ساده با تمام دقت هایی که شایسته آن است. جالب است که ببینیم لاوسون بعد چه کاری انجام می دهد و هیجان انگیز است که ببینیم با بودجه بیشتری می تواند چه چیزی را ایجاد کند.

Graham_B

یک معتاد فیلم 35 ساله. پرداخت هزینه جوانان بی مصرف فیلم و پاپ کورن. جمع آوری DVD و طرفدار مشتاق فیلم های اکشن دهه 80. عاشق پیتزا!

admin

Related Posts

fallback-image

In Queue Review – CBS All Access ’” The Stand “ep 1-3

fallback-image

جمعه های Freaky – “The Beach House”

fallback-image

“مارک دار” | فیلم- Blogger.com

fallback-image

در Queue Review – “The Stand” قسمت 4-6 CBS All Access ، یا اینکه چگونه Trashy کثیف شد

No Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه بندی

نوشته‌های تازه

بایگانی‌ها

برچسب‌ها