fallback-image

NINOTCHKA بازبینی مجدد (1939) – Movie-Blogger.com٪

سلام دوباره از تاریکی. خیلی بیشتر از آخرین قطعه “تجدید نظر شده” من خیلی طولانی شده است. اینها ترکیبی از بررسی فیلم و دیدگاه تاریخی در مورد یک فیلم کلاسیک خاص است که من دوباره تماشا کرده ام. انتخاب من این بار NINOTCHKA است ، نامزد دریافت 4 جایزه اسکار (از جمله بهترین نامزدهای بهترین تصویر) در آنچه که به عنوان یکی از بزرگترین سالهای سینما ، 1939 شناخته می شود.

فهرست کارگردان ، نویسندگان ، تهیه کنندگان ، فیلمبردار ، آهنگساز ، کارگردان مجموعه ، دکوراتور ، ویراستار ، طراح لباس و بازیگران مانند “چه کسی” هالیوود است. کارگردان و تهیه‌کننده ارنست لوبیچ بود که فعالیتش شامل 3 جایزه اسکار بهترین کارگردان برای HEAVEN CAN WAIT 1943 ، The LOVE PARADE 1929 ، و PATRIOT 1928 بود. او همچنین کارگردانی فروشگاه را از طریق کرنر (1940) که بعداً در شما اقتباس شد ، انجام داد. GOT MAIL (1998 با تام هنکس و مگ رایان). لوبیچ گذر موفقی از فیلم های ساکت به مکالمه ها انجام داد و همچنین 3 فیلم دیگر (از کل 6) که اسکار نامزد دریافت جایزه بهترین تصویر از جمله NINOTCHKA بود ، کارگردانی کرد. وی در سن 55 سالگی در سال 1947 بر اثر سكته قلبی درگذشت.

چهار نویسنده معتبر برای این فیلم وجود دارد که هر یک نامزد اسکار دریافت کرده اند. داستان اصلی توسط نویسنده مجارستانی مجارستان ، مكلیور لنگیل نوشته شده است و توسط بیلی وایلدر ، چارلز براكت و والتر ریش اقتباس شده است. آقای وایلدر در زندگی حرفه ای خود برای 21 جایزه اسکار نامزد شد و 6 برنده شد. البته او با کسب کلاسیک هایی مانند DOUBLE INDEMNITY (1944) ، THE LOST WEEKEND (1945) ، SUNSET BLVD (1950) یکی از موفق ترین کارگردانان هالیوود شد. ، WITNESS PROSECUTION (1957) ، بعضی از آنها مانند (گرم 1959) و آپارتمان (1960). نویسنده نویسنده آقای براک 9 نامزدی اسکار در رشته های حرفه ای کسب کرد ، از جمله برنده شدن برای هفته های با ارزش (1945) ، SUNSET BLVD (1950) و TITANIC (1953) که دو مورد اول وی را با آقای وایلدر به اشتراک گذاشت. وایلدر و براکت رابطه کاملاً حرفه ای داشتند ، زیرا آنها 14 فیلم را با هم نوشتند و با یادداشت شخصی عجیب و غریب ، همسر دوم براکت خواهر کوچکتر همسر اول خود (که درگذشت) بود. آقای رئیش ، نامزد 4 بار اسکار ، اسکار TITANIC را با آقای براکت به اشتراک گذاشت ، و همچنین GASLIGHT هنوز هم محبوب (1944 ، به کارگردانی جورج کوکور) را نوشت.

گرتا گاربو در نقش نینا ایوانووا یاکوشووا بازی می کند ، که بهتر به عنوان عنوان Ninotchka معروف است. خانم گاربو در سوئد متولد شد و بیشتر از یک ستاره فیلم شد … او یک نماد بود. او 4 بار نامزد بهترین بازیگر زن ، از جمله یکی برای NINOTCHKA بود. این اولین کمدی ایالات متحده آمریکا بود ، که خیلی زیاد بود ، که MGM از تگ کردن استفاده کرد ، “Garbo می خندد!” (یک بند روی “گفتگوهای گاربو!”). این فیلم پیش فرض او بود ، زیرا بعد از TWO-FACED WOMAN (یک کمدی دیگر با همبازی ملوین داگلاس) ، وی در سال 1941 در 36 سالگی از بازیگری فاصله گرفت (تصور کنید که آیا مریل استریپ پس از خروج از آفریقا بازنشسته شده بود). خانم گاربو در شهر نیویورک در انزوا زندگی کرد و پرورش بدنام بدنام “Garbo Mystique” را پرورش داد. او هرگز ازدواج نکرد ، گرچه جان گیلبرت ایستاده و همه لباس پوشیده از تغییر را قطعاً فکر می کرد که می خواهد! برای سایر اجراهای ایستاده گارو ، به ANNA KARENINA (1935) ، CAMILE (1936) و QUEEN CHRISTINA (1933) مراجعه کنید.

Melvyn Douglas نقش بازی Leon Leon d’Algout را بازی می کند ، یک افسونگر جذاب که باعث ایجاد رقابت (منفعلانه و تهاجمی) بین Ninotchka و Grand Duchess Swana می شود. شخصیت داگلاس شخصیتی است که بیشتر از ویلیام پاول یا کری گرانت انتظار آن را داریم (هر دو به این نقش پیشنهاد شده بودند) ، اما این فکر اشتباه است که لوبیچ روی “داگلاس” حل و فصل کرد. او یکی از بهترین بازیگران تاکنون محسوب می شود ، و یکی از معدود افرادی که موفق به کسب یک تونی ، یک امی و یک اسکار شد (او دو نفر نیز برنده شد). داگلاس پدر بازیگر روی پرده را بازی کرده است که هم پل نیومن (HUD ، 1963) و رابرت ردفورد (CANDIDATE ، 1972) و هم پدر پدر ژن ژن هاکمن (I NEVER SANG FOR MY FATHER، 1970) و شبه مربی پیتر سلرز در وجود دارد (1979). آقای داگلاس پدربزرگ بازیگر مشهور ایلینا داگلاس است (برای مرگ ، 1995 ؛ STIR OF ECHOES ، 1999) ، اگرچه تا به امروز ، او به عنوان بهترین بازیگری که گرتا گاربو را خنداند ، به خاطر می آورد!

در حالی که خانم گاربو و آقای داگلاس بر زمان صفحه نمایش تسلط دارند ، بازیگران برخی دیگر از بازیکنان جالب و با استعداد را معرفی می کنند. اینا کلر بازیگران بزرگ دوشیس Swana را تبعید می کند. خانم کلر پیش از ساختن شهرت به عنوان یک بازیگر پیچیده صحنه کمدی ، نوازنده جوان وودویل بود و بخشی از زیگفلد فولیس بود. او پس از اینکه توسط گاربو جیلبو شد ، به مدت کوتاهی با جان گیلبرت ازدواج کرد و او فقط در 7 فیلم “گوارا” قبل از اینکه از بازیگری در سال 1943 بازنشسته شود ، ظاهر شد. DRACULA براونینگ 1931 برای جهانی. لگوسی عضو منشور انجمن صنفی بازیگران صفحه (SAG) بود و پس از وابستگی وی با کارگردان شوکل ، اد وود درگذشت. او در کنار نماد Universe Monster Monster Boris Karloff در فیلم های بی شماری (از جمله THE BLACK CAT، 1934؛ the RAVE، 1935) ظاهر شد و با پوشیدن یکی از شنل های دراکولا (نه یکی از فیلم) دفن شد. 3 فرستاده بی روح روسیه که خیلی سریع با روش های غربی سازگار هستند ، بازیگرانی هستند که از میهن خود فرار کرده و به دلیل جنگ به ایالات متحده مهاجرت کرده اند. سیگ رومان آلمانی بود که در چندین فیلم برادران مارکس ظاهر شد ، فلیکس برسست یک آلمانی بود که به عنوان “حرکه جانبی” عمل پزشکی انجام می داد ، و الکساندر گراناچ مجارستانی نیز بود و همچنین در NOSFERATU در سال 1922 در FW Murnau ظاهر شد. سرانجام ، ادوین ماکسول ، که در نقش جواهر فروشی Mercier بازی می کند ، در 13 نامزد بهترین تصویر (4 برنده) در مدت زمان 15 سال ظاهر شد.

مطلب مرتبط  پرسش و پاسخ با مدیر آخرین مرگ شما JASON AXINN

اگرچه داستان پیچیده ای نیست ، توجه به این دوره مهم است. جهان پس از جنگ جهانی دوم هنوز تثبیت نشده بود و در آستانه جنگ جهانی دوم قرار داشت. جوزف استالین رهبر حزب کمونیست در اتحاد جماهیر شوروی و یکی از ترسناک ترین مردان روی کره زمین بود. این ممکن است به نظر نمی رسد پایه و اساس یک کمدی ، و مهم است که توجه داشته باشید که این فیلم کمدی ، طنز ، و تفسیر سیاسی است که در یک. سه فرستاده روسی برای فروش جواهرات کشف شده از Grand Duchess Swana در جریان انقلاب روسیه به پاریس اعزام شده اند. آنها Royal Suite را در هتلی (یا بخشی از آن) posh رزرو می کنند زیرا دارای یک اتاق امن بزرگ برای جواهرات است. در حالی که آنها برای نهایی کردن فروش با جواهر فروشی محلی Mercier ملاقات می کنند ، لئون را ترجیح می دهند تا فروش را خراب کند و نمایندگان را برای بازگشت جواهرات به صاحب حق خود ، بزرگ دوشس ، فریب دهد. به زودی ، Ninotchka ، یک روسی غیر مزخرف ، برای تسریع در فروش و ارسال 3 فرستاده اول به خانه اعزام می شود. نینوتچکا و کانت لئون به طور اتفاقی با یکدیگر ملاقات می کنند ، و او بلافاصله با او کشته می شود ، در حالی که در ابتدا او را کمی بیشتر از یک کنجکاوی مشاهده می کند.

بخش برج ایفل درخشش ناب در نوشتن و بازیگری است. روسی خنجر (نینوتچکا) برای دستیابی فنی خود به نقط global عطف جهانی علاقه مند است ، در حالی که کنت لئون جذابیت خود را به حالت اضافی تغییر می دهد. خط او به او گفت که “معاشرت کردن” را سرکوب کند ، واقعاً اولین نگاه ما به زمان کمدی Garbo است … اگرچه مطمئناً آخرین نیست. این بخش به عنوان یک تضاد در شخصیت ها – چهره کمونیسم در مقابل چهره سرمایه داری ارائه می شود. البته ، این “Garbo می خندد!” لحظه ای در کافه ای که بیشترین خاطره را دارد. تعداد لئون را پس از شوخی بدون هیچ واکنشی با شوخی اشتباه کنید و وقتی ترک کرد ، واقعاً اجازه می دهد سست شود. تماشای این یک چیز زیبایی است.

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، فقط لوبیش و گاربو و داگلاس نیستند که این موضوع را کلاسیک جلوه دهند. خدمه کامل تولید جایگاهی در لنگه سینمایی دارند. ویلیام ا دانیلز ، فیلمبردار سینمایی برای فیلم The Naked City (1948) جایزه اسکار گرفت و 21 فیلم گاربو را لنز کرد. ویراستار Gene Ruggiero برای 80 روز در سال (1956) برنده اسکار شد ، و آهنگساز ورنر هیمن نامزد 4 بار اسکار بود. سدریک گیبون ، مدیر مجموعه هنر ، یک بار کارمند ادیسون استودیو بود و بیش از 26 سال 11 جایزه اسکار برنده شد ، 8 اسکار برنده شده توسط مدیر کارگردان ادوین ویلیس را به دست آورد. عدیان طراح لباس (با ازدواج با بازیگر نقش ژانت گینور) به فتنه افزوده است که با بیش از 250 فیلم در 30 سال هنوز هم به عنوان یکی از بهترین زمانها شناخته می شود ، اگرچه او به خاطر طراحی هایش در خارج از سینما حتی مشهور است.

در سال 1939 بزرگترین سالهای سینماست زیرا از آن به ما هم داده است: با WIND ، WIZARD OZ ، STAGECOACH ، MR SMITH GOES TO WASHINGTON ، GOODBYE MR CHIPS ، GUNGA DIN ، HOUSD BASKERVILLES (اولین مورد های با نقش اصلی ریحان Rathbone) ، موش ها و آقایان ، ارتفاعات WUTHERING ، و LOVE AFFAIR. گرچه هیچ جایزه اسکار (4 نامزد) را به دست نیاورد ، مدارس فیلم هنوز هم گفتگوی ساردونیکی NINOTCHKA را مطالعه می کنند ، و روش “منحط” غربی چگونه روس ها را اغوا می کند. روشن است که چرا کتابهای تاریخ فیلم به “لوبیتچ لمسی” اشاره می کنند – رویکردی طنز و شوخ به مباحث جدی. فراتر از آن ، بخش بازاریابی MGM مطمئناً می دانست که چگونه می تواند از یک صندوق پستی گاربو سرمایه گذاری کند. همانطور که با بهترین فیلم های کلاسیک ، چیزهای زیادی برای مطالعه وجود دارد ، چیزهای زیادی برای یادگیری و مهمتر از همه لذت بردن.

https://moviereviewsfromthedark.com/ TWITTER:fergusontx

FergusonTX در توییتر
FergusonTX

دیوید یک عاشق فیلم مادام العمر و وبلاگ نویس فیلم طولانی است … با تقدیر و تشکر واقعی از هنرمندان اختصاصی که جامعه فیلم سازی را تشکیل می دهند. وی از بحث و گفتگوی پر جنب و جوش استقبال می کند که از فیلم های جالب الهام گرفته شده است.

admin

Related Posts

fallback-image

In Queue Review – CBS All Access ’” The Stand “ep 1-3

fallback-image

جمعه های Freaky – “The Beach House”

fallback-image

“مارک دار” | فیلم- Blogger.com

fallback-image

در Queue Review – “The Stand” قسمت 4-6 CBS All Access ، یا اینکه چگونه Trashy کثیف شد

No Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه بندی

نوشته‌های تازه

بایگانی‌ها

برچسب‌ها