SHIRLEY (2020) – Movie-Blogger.com

SHIRLEY (2020) – Movie-Blogger.com

سلام دوباره از تاریکی. “بسیار افتضاح” اینگونه است که رز احساساتی را که از خواندن داستان کوتاه شرلی جکسون در سال 1948 با عنوان “قرعه کشی” دارد توصیف می کند. این واکنش بسیار محتمل است که تماشای کارگردان جوزفین دککر (MADELINE MADELINE، 2018) به کارگردانی عمدتاً نویسنده مشهور برای رمان ها ، داستان های کوتاه و مقالات متنوع خود ، واکنش جدی داشته باشد. فیلم از تماشای فیلم و پردازش چالش برانگیز ناراحت کننده است ، اما به لطف اجراها و فعل و انفعالات جذاب ، ما را در تمام مدت شیفته می کنیم.

با باز شدن این فیلم ، رز (اودسا یانگ ، ASSASINATION NATION ، 2018) در قطار در حال خواندن داستان تفرقه آمیز جکسون است. ما به او شخصیتی می دهیم که او اجازه می دهد چهره ای از چهره خود عبور کند ، و به همراه همسرش فرد (لوگان لمان) در کابین قطار ناخوشایند می شود. به زودی آنها به خانه خانم های جکسون (الیزابت ماس) و همسرش استنلی ادگار هیمن (مایکل استوهبلارگ) ، استاد و منتقد ادبی می رسند. شرلی در اثر افسردگی و تحمل فشارهای نویسنده ، رنج می برد و اگرچه در ابتدا مخالف زوج جوانی است که در کنار آنها هستند ، اما آرام آرام از رز استفاده می کند. طولی نمی کشد که متوجه شویم همه افراد اینجا چیزی را از دیگران می خواهند. استنلی نگران ثبات ذهنی شرلی است ، بنابراین او رز را متقاعد کرد که کارهای خانگی را به عهده بگیرد. فرد امیدوار استنلی پایان نامه خود را برکت می دهد تا کالج بننینگ وی را استخدام کند. استنلی با تحریک بخشی از بار تدریس وی ، از جاه طلبی فرد بهره می برد. گل سرخ سختی را از شرلی تحمل می کند ، اما این دو خانم با پیوندی ناخوشایند روبرو می شوند که رز به عنوان شبه موز برای رمان جدید شیرلی فعالیت می کند.

رمان جدید “Hangsaman” است که شرلی در واقع سالها پیش از تنظیم این داستان نوشت. این در مورد ناپدید شدن دانشجویی به نام پائولا است ، و در این مرحله است که بینش ها و / یا پیش بینی ها شروع می شود. همه چیز برای ما مضر است … و برای رز. بعضی اوقات ، شرلی کاملاً خزنده است. آیا ما در حال تماشای چیزی فوق طبیعی هستیم؟ آیا او با جادوگر خوب است یا بد … یا چیز دیگری در کل؟ بعضی اوقات ، به نظر می رسد شرلی در حال آشفتگی است – و احتمالاً گل سرخ را با خودش پایین آورده است. اما پس از آن می شنویم یکی دیگر از مسابقات کلامی تیز تیغ تیز بین شیرلی و استنلی. اینها آثار هنری است. استنلی به اندازه کافی به او نیاز دارد تا به نوشتن بیشتر الهام ببخشد. شرلی اظهارات وحشتناکی را قطع کرد زیرا هرگونه زخمی در اثر مبارزه چاقو ممکن است ایجاد کند. این یک دوره پیشرفته در ذهن خلاق در مقابل دانشگاه پرمحتوا است. استنلی می فهمد که اجازه ندادن او به صورت غیرمترقبه همه بخشی از این روند است و احتمالاً منجر به بهترین کار او خواهد شد.

پویایی چندگانه بین شخصیت ها باعث ایجاد هرج و مرج برای بینندگان می شود. شرلی و استنلی مهارت بازی خود را دارند ، در حالی که شیرلی و رز در یک مسیر پیچیده کاملاً متفاوت قرار دارند. و بعد بین رز باردار و شوهر فرد و دوباره بین فرد و استنلی رابطه عجیبی برقرار است. و ما حتی به این فکر نکرده ایم که جهان خارج درباره شیرلی چه فکر می کند ، و اینکه چگونه کافر بودن استنلی را علیرغم تحقیر او ، آتش سوزی را در داخل شرلی می سوزاند. در دوران زندگی “زندگی کوچک” ، فشارهای شروع و حفظ شغلی و شیاطین درونی ذهن خلاق چیزهای زیادی برای تأمل وجود دارد. یكی از مهمترین عناصر مهم این است كه چگونه هر شخصیت در تلاش است تا هویت خود را برقرار كند و با توجه به زمانها ، این امر باید برای مردان بسیار آسان تر باشد.

مطلب مرتبط  آدم ربایی برای نمایش در جشنواره فیلم آتلانتا

نخستین فیلمنامه فیلم سینمایی سارا گوبینز بر اساس رمان سال 2014 “شرلی” ساخته سوزان اسکارف مرل ساخته شده است. باز هم ، این بیشتر داستان است ، گرچه همراه با زندگی واقعی زندگی شیرلی جکسون است. البته چهار بچه بچه شیرلی و استنلی در جایی پیدا نمی شوند که امکان تمرکز بیشتر روی زوج های برجسته را نشان می دهد. در واقع ، رز خانم یانگ “مخالف” مناسب برای خانم ماس “شرلی ، چه از نظر ظاهری و چه از نظر رفتاری است. نمی توان شباهت هایی را بین این و کارگردان کلاسیک مایک نیکول که WHRA AFRAID OF WIRGINIA WOOLF وجود دارد ، از دست داد؟ (1966) با بازی در نقش ریچارد برتون و الیزابت تیلور. این یک فریاد بیشتری داشت ، اما این یکی به همان اندازه عمیق کاهش می یابد. یكی از بهترین شكاف های روی صفحه نمایش وقتی اتفاق می افتد كه استنلی سوسو فرض نظریه را “بسیار شایسته” توصیف می كند ، و سپس با لحنی منزجر کننده می افزاید: “هیچ بهانه ای برای این امر وجود ندارد.”

برای موسیقی و سینما باید توجه ویژه ای شود. آهنگساز تامارکالی (MUDBOUND، 2017) ما را با موسیقی غالباً محدود به بندهای ویولن سل و / یا پیانو سوراخ می کند و یک عنصر تقریباً ترسناک را به تعامل های ترسناکی که تماشا می کنیم اضافه می کند. و با بیشتر فیلم هایی که در خانه خزنده و پر از کتاب اتفاق می افتد ، سینماگر Sturla Brandth Grovlen (WENDY ، 2020 و VICTORIA ، 2015) به طرز ماهرانه ای از تابش خیره کننده های شرلی و لبخندهای مبهوت از استنلی در محله های نزدیک ضبط می کند. کار دوربین به بی واسطه بودن مداوم هر لحظه می افزاید.

مشهورترین اثر سینمایی شیرلی جکسون “The Haunting of Hill House” (1959) بود که در سال 1963 به کارگردانی رابرت وایز فیلم “THE HAUNTING” کارگردان و همچنین نسخه دیگری در سال 1999 اقتباس شد. اخیراً این منبع برای این فیلم بود. سری بسیار محدود Netflix در سال 2018. خانم جکسون از مشکلات اضطرابی و agoraphobia رنج می برد ، و نوشتن او روی بسیاری از کسانی که بعداً همراه بودند تأثیر گذاشت. در حالی که آقای لرمن کمی تغییر کرده است ، سه فیلم دیگر نیز در این فیلم فوق العاده است که احتمالاً جذابیت بسیار کمی برای توده ها خواهد داشت … شما می دانید … آن دسته از افرادی که تقریباً در دو ساعت بدبختی و لذت بردن نمی توانند پیدا کنند. خراشیدن سر نتیجه نهایی داستانی است در مورد شرلی که به روشی نوشته شده است که می توانیم آن را به عنوان یکی از خود شیرلی تصور کنیم.

Neon SHIRLEY را در Hulu ، VOD ، سینماهای مجازی و شرکت Drive-Ins در تاریخ 5 ژوئن منتشر می کندهفتم، سال 2020

https://moviereviewsfromthedark.com/

FergusonTX در توییتر
FergusonTX

دیوید یک عاشق فیلم مادام العمر و وبلاگ نویس فیلم طولانی است … قدردانی واقعی از هنرمندان اختصاصی که جامعه فیلم سازی را تشکیل می دهند. وی از بحث و گفتگوی پر جنب و جوش استقبال می کند که از فیلم های جالب الهام گرفته شده است.

admin

Related Posts

fallback-image

دانلود قسمت 6 سریال قورباغه

fallback-image

In Queue Review – CBS All Access ’” The Stand “ep 1-3

fallback-image

جمعه های Freaky – “The Beach House”

fallback-image

“مارک دار” | فیلم- Blogger.com

No Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه بندی

نوشته‌های تازه

بایگانی‌ها

برچسب‌ها