The Namesake (2006): When Cultures Clash

The Namesake (2006): When Cultures Clash

فرهنگ ها از طریق بدن انسان از مرزها عبور می کنند. فرهنگ ها در قلب انسان ها قرار می گیرند – به نوعی دلتنگی داخلی. مفهومی که ما آن را “ریشه” می نامیم. مردم از جایی به مکان دیگر مهاجرت می کنند ، اما آیا می توانند از ریشه خود جابجا شوند؟

راه اندازی

“نام” به کارگردانی میرا نیر ، براساس کتابی که با همین نام نوشته شده توسط جومپا لاهیری نوشته شده است ، فیلمی است که درگیری های بین فرهنگی مردم مهاجر را در سطوح مختلف به تصویر می کشد. این فیلم طی یک دهه طولانی پخش می شود. این مجموعه در کلکته و نیویورک با دو نسل از یک خانواده مهاجر هندی در ایالات متحده آمریکا سر و کار دارد.

مهاجران نسل اول

این فیلم با صحنه تصادف قطار افتتاح می شود. سه سال به جلو می رویم ، می بینیم که Ashok – با بازی Irffan – با زیبایی جوان ، Ashima – با بازی Tabu ، عروسش بازی می کند. او او را به خاطر کفش های آمریکایی اش دوست دارد ، چیزی که نماد “رویای آمریکایی” بسیاری از هندی ها است. عشق بین تازه متولدین شکوفا می شود ، در حالی که آنها سعی می کنند با تغییر بنیادین فرهنگ سازگار شوند. فرهنگی بسیار جذاب و در عین حال ترسناک. Ashima مبهوت است ، و زن و شوهر شروع به قایقرانی با چالش یک درگیری متقابل فرهنگی.

گوگول

تمرکز فیلم روی پسر عجیب آنها به نام گوگول تغییر می کند. به نام نویسنده عرفانی اوکراینی ، نیکولای گوگول ، معروف به درام خود با نام “پالتو”. گوگول گانگولی تمایز نشانگر عجیب و غریب بودن نام آکاکی آکاکیویچ ، پیشکسوت The Overcoat است. طرح پیروی از این کودک آمریکایی که دارای سردرگمی است ، یک نوجوان معمولی آمریکایی ، یک گلدان سیگاری دبیرستانی است و نسبت به روشهای مهاجرت والدینش ابراز نارضایتی می کند.

Cultures، The Namesake (2006): When Cultures Clash

توسعه داستان گوگول

داستان او به طور موازی با رابطه او با نامش اجرا می شود ، که نمادی از هویت وی است. نفرت او برای نام عجیب و غریب “به او داده شده” ، که او می کوشد نام جدیدی را کنار بگذارد ، شبیه به نفرت او برای ریشه های هندی است. او سعی می کند تا با شیوه زندگی آمریکایی سازگار شود و خانواده خود را متزلزل کند ، فقط به این نتیجه برسد که شاید در دل یک فاجعه خانوادگی دلش بخواهد دلش بخواهد. گوگول با ناراحتی به ریشه های هندی خود تصمیم می گیرد “با قبیله خود بچسبد” و با دختر بنگالیایی از یک خانواده مهاجر درست مثل او ازدواج کرد.

مطلب مرتبط  Viooz - تماشای فیلم های آنلاین

برخورد دو فرهنگ

هنگامی که به نظر می رسد همه چیز بهتر نمی تواند باشد ، او با بی اعتمادی همسرش آشنا می شود ، و ذهن او تکان می خورد. خیلی سؤال او کیست؟ کجا تعلق دارد؟ آیا او واقعاً آمریکایی است؟ نه ، هندی در ناخودآگاه پدر و مادرش نفوذ کرده است. اما آیا او یک هندی است؟ شاید نه. برای او ، هند فقط ایده ای از سرزمین اجداد خود است ، دور از ذهن. ما او را با درماندگی تماشا می کنیم تا در جستجوی زمینی در زیر پاهای او باشد.

اجراها

کال پن ، پوست گوگول را درخشان می کند. ایرفان یک نیروی ساکت است و تابو عملکرد محکم و خاموش خود را به شما نشان می دهد. شخصیت های دیگر صرفاً بخشی از پیش زمینه هستند. اما زلیخا رابینسون بسیار خوب موزومی ، همسر بنگالی گوگول را به تصویر می کشد. درگیری داخلی موسومی – که “می بیند که خودش مادرش می شود” ، زیربنایی زیرکانه کوچک را ایجاد می کند. پس از همه ، او محصول فرهنگ مهاجرت نیز هست.

Cultures، The Namesake (2006): When Cultures Clash

جنبه های تکنیکی

میرا نایر به عنوان کارگردان کار شگفت انگیزی انجام می دهد. این فیلم مملو از استعاره ها است. او با استفاده از پالت رنگی خاکستری برای نیویورک ، بر خلاف کلکته پر جنب و جوش رنگارنگ. رابط push فشار و بوق گوگول با فرهنگ هند از صحنه های مختلف به تصویر کشیده شده است. گوگل هر زمان که اطرافیان در مورد “نام” صحبت می کنند ناراحت می شوند. او مرتباً بین این دو فرهنگ متفاوت متفاوت پاره می شود.

هیچ پیچش دراماتیک ، هیچ تبادل لفظی مرتفع بین شخصیت ها ، نمایش آشکار احساسات و امتیازات موسیقی برتر وجود ندارد. فقط جستجوی ملایم برای برخورد متقابل فرهنگی. نمره پس زمینه با داستان آمیخته می شود ، و آن را کاملاً تکمیل می کند. این یک درام خاموش ، مینیمالیستی ، قدرتمند خانوادگی است که از طریق ارتباطات تصویری و اجراهای بازیگری بسیار صحبت می کند ، نه اینکه فقط از طریق گفت و گوهای درخشان ارتباط برقرار کند.

نکته آخر

قبل از تماشای آن ، چند کار خانگی انجام دهید – داستان کوتاه نیکولای گوگول را با عنوان “پالتو” بخوانید. از آن گذشته ، همانطور که فیودور داستایفسکی به درستی گفت ، “همه ما از روپوش گوگول بیرون می آییم!”

admin

Related Posts

fallback-image

در Queue Review – “The Stand” قسمت 4-6 CBS All Access ، یا اینکه چگونه Trashy کثیف شد

fallback-image

دانلود قسمت 5 سریال قورباغه

بررسی منتقدان سری وب Tandav – تماشای فیلم های آنلاین

بررسی منتقدان سری وب Tandav – تماشای فیلم های آنلاین

fallback-image

دانلود قسمت 4 سریال قورباغه

No Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه بندی

نوشته‌های تازه

بایگانی‌ها

برچسب‌ها