fallback-image

Vivarium (2019) – Movie-Blogger.com

به اندازه کافی نزدیک
و به اندازه کافی
فقط فاصله مناسب.

در طی این بحران کورونا ، تماشای برای من یک کار غیرممکن بود. چه رسد به اینکه بتوانم یک کلمه معقول را بنویسم تا نظر بدهم. اما اکنون سه هفته بعد ، اصرار به تماشای یک بار دیگر بازگشت. و من می توانم روی تمرکز کنم بدون اینکه ذهنم سرگردان به برخی از سناریوهای فاجعه باشد. ظاهرا ، فکر عذاب من ناپدید شد. و عجله حتی فرمول سنتی عقیده دوباره امکان پذیر بود. فقط انتخاب کمی تاسف آور بود. “ویواریومدقیقاً فیلمی نیست که شما را خوشحال کند. این وضعیت با وضعیتی که امروزه در جهان در آن قرار دارد شباهت های بسیاری دارد. جدا شده و گره خورده به یک فضای خاص زندگی. هیچ تماسی با دیگران ندارد. و احساس ناتوانی ، ترس و ناامیدی. با این حال ، این ویروس کشنده نیست که چرا Gemma (ایموژن “اتاق سبز” گلدان ها) و تام (جسیشبکه اجتماعیآیزنبرگ) در این وضعیت قرار دارند

ویواریوم

به نظر می رسد نقاشی مگریت است.

بگذارید اول به شما هشدار بدهم. “ویواریوم“دقیقاً یک فیلم روزمره نیست. برای بعضی ها بسیار گیج کننده و احتمالاً کسل کننده است. نه تنها به دلیل سرعت بسیار کند. بلکه به دلیل شخصیت تکراری فیلم. و عمدتا به دلیل تم کاملاً سورئال و پوچ این فیلم. صادقانه بگویم ، از همان ابتدا این احساس را داشتم که به دنبال یک نقاشی سورئال از مارگریت هستم. ابرهای مصنوعی و غیر طبیعی که به نظر می رسد ابرهای کاملی در برابر یک آسمان آبی روشن هستند. ردیف یکسان خانه ها با رنگ سبز فجیع. همه چیز مصنوعی و غیر واقعی به نظر می رسد. به همان اندازه نام محله ناچیز و انتزاعی است: “Yonder”.

ویواریوم

چگونه از اینجا خارج می شویم؟

Gemma و Tom ، یک زوج جوان که می خواهند مستقر شوند و به دنبال یک خانه مقرون به صرفه هستند ، روزی در یک آژانس املاک و مستغلات به سر می برند. نماینده املاک و مستغلات با صدای عجیب و غریب و با عکس العمل بی پروا ، آنها را دعوت می کند تا به خانه ای در حومه شهر که تازه ساخته شده است ، مراجعه کنند. در نگاه اول یک محله به خوبی نگهداری می شود. اما در عین حال یک محله ترسناک که همه خانه ها و باغ ها یکسان به نظر می رسند. در حالی که Gemma و Tom با خانه شماره 9 به خانه می روند ، آنها در حال حاضر تصمیمی گرفته اند. هنگام مشاهده مهد کودک ، به رنگ آبی روشن و در نتیجه قبلاً به عنوان یک اتاق پسران در نظر گرفته شده اند ، ناگهان متوجه می شوند که مأمور املاک و مستغلات مارتین (جاناتان آریس) در هوای نازک از بین رفته است. و بعد از مدتی متوجه می شوند که به هیچ وجه از این پیچ و خم خانه های یکسان خارج نمی شوند. آنها باید بپذیرند که برای همیشه در این دنیای مصنوعی به دام افتاده اند.

مطلب مرتبط  نقد و بررسی منتقدان Ramprasad Ki Tehrvi - تماشای فیلم های آنلاین

ویواریوم

چه پسر بچه ای آزار دهنده و عجیب است.

از آن پس، “ویواریوم“به یک فیلم ناراحت کننده تبدیل می شود. به عنوان یک بیننده ، شما احساس ناامیدی می کنید و تماشای این زن و شوهر جوان و پر جنب و جوش را به یک دوقلوی بی روح و بی تفاوت تبدیل می کنید که کارهای روزمره آن شامل خوردن غذای بدون فضانورد فضانورد و مراقبت از یک کودک عجیب است. آنها پسر را در درب جلوی خود در جعبه مقوایی پیدا کردند. همانطور که در پیام آمده است ، بزرگ کردن این کودک فرصتی برای فرار خواهد بود. فقط این کودک نو پا درگیری بین Gemma و Tom ایجاد می کند. نه تنها رفتار پسر باعث ایجاد تنش می شود. رابطه آنها با این پسر کوچک عجیب نیز متفاوت است. به نظر می رسد همکار کوچک این جهان نیز نیست. الگوی رشد او طبیعی نیست. رفتار و نحوه برقراری ارتباط او (او با صدای Gemma و Tom صحبت می کند) هم پوچ و آزار دهنده است. فریاد روانی تا رسیدن به راه من باعث می شود که من به طور حتم بالستیک بروم. و اینگونه است که تام پاسخ می دهد. در حالی که Gemma ، به عنوان یک معلم مهد کودک ، پیوند محکمی با پسر بچه تند و زننده ایجاد می کند ، تام نسبت به خصمانه واکنش نشان می دهد و به سمت حفر چاله ای بی کف می رود. احتمالاً راهی برای یافتن دارد.

ویواریوم

فکر کردم فیلمی جذاب است.

در پایان فیلم انتظار توضیحی قطعی ندارید. صادقانه بگویم ، در پایان فیلم به همان اندازه سوالات باز وجود داشت که در ابتدا وجود داشت. پیام نهایی برای من کاملاً مشخص نبود. آیا این در مورد زندگی بی رنگ و یکنواخت و معمول است که برخی از ما آن را هدایت می کنیم؟ آیا این یک کیفرخواست برای جامعه مدرنیستی و ماتریالیستی ما است؟ یا یک نگاه طنز از آن جامعه؟ یا اینکه بیگانگان از بشریت برای پرورش گونه های خود در چرخه نامتناهی استفاده می کنند؟ مثل فاخته در ابتدا. شاید انتظار کمی بیشتر داشته باشم. اما در پایان فکر کردم “ویواریوم“یک فیلم جذاب با یک مجموعه فوق العاده ، یک نوع تصاویر غیرمعمول و در عین حال بازیگری قابل تحسین بود. به خصوص گلدان ایموژن جلوه ای ماندگار به جا گذاشت با این حال ، من می ترسم که همه با هم نظر مشترکی نداشته باشند.

https://www.youtube.com/watch؟v=qQhtByTXrCs

امتیاز من 6/10
پیوندها: IMDB

فیلم-دزدگیر

من پیتر هستم ، سال تولید 1966 و ساکن بلژیک. من با ورونیکا ازدواج کرده ام و با هم دو بچه دوست داشتنی داریم ، کارولین (7 ساله) و فیلیپ (5y). من یک طرفدار بزرگ فیلم هستم. من تمام زندگی خودم در حال تماشای فیلم بوده ام و تعداد کسانی را که تاکنون دیدم از دست داد.

admin

Related Posts

fallback-image

دانلود قسمت 4 سریال قورباغه

ToxicWap – مجموعه های تلویزیونی | فیلم ها | موسیقی

ToxicWap – مجموعه های تلویزیونی | فیلم ها | موسیقی

MovieBox 2020 – تماشای فیلم و نمایش تلویزیونی رایگان – تماشای فیلم آنلاین

MovieBox 2020 – تماشای فیلم و نمایش تلویزیونی رایگان – تماشای فیلم آنلاین

نقد منتقدان Kaagaz – تماشای فیلم های آنلاین

نقد منتقدان Kaagaz – تماشای فیلم های آنلاین

No Comment

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طبقه بندی

نوشته‌های تازه

بایگانی‌ها

برچسب‌ها